Blog o postavě ve hře Lady Popular - Módní Aréna

Amatérské divadlo

12. dubna 2016 v 12:51 | Sigyn |  Femmes Fatale
Příjemné poledne přeji, přátelé.
Pěkné pochutnání, pokud právě papáte.
Prosím, poslyšte příběh prastarý :)


Tentokrát byla tématem klubového focení žlutá barva. Upřímně, vůbec jsem na začátku netušila, co s tím provedu, protože se mi scházely sukně, šaty, kalhoty, slavnostní i vycházkové oděvy. Vlastně stejně, jako u bílé, jsem nutně potřebovala nápad. Ten mi tentokrát vnukly tři dámy. Dvě z nich, Evka a Fantine, si oblékly stejné šaty a ta třetí, Bettka, velice podobné, jen trošku tmavší. Jako by se mi náhle rozsvítilo v hlavě - příběh byl na světě. Bettka mi potom pomohla ještě jednou. Pro naši vedoucí Jumalatar jsem vymyslela pěknou roličku, aspoň podle mě byla pěkná, ale Bettka, má dokonalá sestra, vymyslela lepší :)
Ještě než spustím samotn vyprávění o našich baletkách, dovolte mi ještě poznámku. Zatím se tedy nikdo neozval, ale čekám to každým dnem - "Proč má Bettka vždycky hlavní roli?" Odpověď: "Nemá. Má vždycky větší roli, ale ne hlavní. Vědomě to rozhodně není proto, že je to moje sestra, ale proto, že má vždycky model, který se vymyká. Podvědomě vidím to vymykání se z davu možná jenom já :D"
A teď už naše baletky:

Ty jsme zastihly stále na Maltě, kde se se svými tamními kolegyněmi a tentokrát i kolegy vydaly na procházku do města i do přírody. V místním parku kultury a oddechu narazily na ochotnické představení a právě tam vznikly společné fotky. Nejprve se podívejte dolů, kde jsou baletky. Naše poznáte podle toho, že své mužské protějšky musely nechat doma. To jim ovšem náladu nekazilo a užívaly si vystoupení možná o to víc, protože mohly obdivovat toho fešáka na jevišti :) Vidíte, jak si maltší muži své ženy žárlivě střeží? ;)
Na další fotce jsou vidět všichni, kdo se podíleli na přípravě hraného kusu. Maskérky, kostymérky, kulisáci, zkrátka divadelní zákulisí. Baletky trvaly na tom, že si je musí vyfotit, protože tohle jsou ti, kteří na divadle odvádějí ten největší kus práce a přitom nejsou nikde vidět - o tom naše dámy vědí svoje. Však jsou to taky vlastně hérečky :D
Konečně na fotce vlevo nahoře můžeme vidět závěrečný výjev ze hry Kouzelný kámen. O co přibližně jde:
Podobné příběhy známe i z našich končin.
Víla Dilectia pozoruje ve svém rodném lese tak dlouho dřevorubce Burryho, až se do něho zamiluje. Jak by také ne, je to pěkný, urostlý mládenec. Silný, šikovný a také hodný. Vždy, než pokácí strom, ujistí se, že v jeho koruně nesídlí žádní ptáčci ani veverky, jinak je osobně přenese na jiný, bezpečný strom. A kácí vždy jen to, co je nutné skácet, nikdy dřevem neplýtvá.
Dilectia svou lásku skrývá. Ví, jaký trest by je oba čekal. Královna Havranů je přísná paní. Nicméně jednoho dne se stane tragická nehoda. Burry nešťastně šlápne na kořen skrytý v lesní trávě, upadne a už se nestačí dostat pryč z dosahu padajícího dubu. Leží v mechu pod stromem a život z něho pomalu vyprchává. Dilectia šílená láskou a žalem udělá největší chybu svého života. Ukradne Královně Havranů kouzelný kámen. Díky tomu kameni královna nejen rozumí všem zvířatům včetně svých milovaný havranů, kámen má i další magické schopnosti, dokáže vyléčit kohokoliv, pokud v něm zbývá alespoň poslední jiskřička života.
Dilectia Burryho zachrání a honem běží kámen vrátit. Už si myslí, že jí to projde bez povšimnutí, když se královna náhodou rozhodne zeptat se na něco nesmírně důležitého svého havrana Agronea. V té chvíli zjistí, že kámen je pryč a tuze se rozzuří.
Ve scéně, kterou vidíme na fotografii, se nad nebohou Dilectií koná soud. A Královna Havranů vynáší nemilosrdný rozsudek smrti. Burry, který k tomu všemu přišel naprosto nevinně, smí odejít. On se přece nikoho neprosil, aby pro něho ukradl kouzelný kámen. Nicméně mladík, který se za tu krátkou chvilku, kdy ho ošetřovala, stačil do víly také zamilovat, si přeje zemřít spolu se svou láskou.
Hra končí ve chvíli, kdy popravčí - víla Nexia proklá srdce obou milenců najednou jediným šípem. Zůstanou nak navždy spojeni.
Trochu tragičtější konec, než na jaký jsme zvyklí v našich končinách. Žádné milosrdenství na poslední chvíli...

V hlavních rolích:
Dilectia: Sigyn
Královna Havranů: Bettka
Nexia: Jumalatar
Burry: Loki
Soudní sbor víl: (zleva) Klaudia, Evka, Fantine, Thésis

Co k tomu dodat? Snad jen, užijte kontrast jasné žluté barvy a temného děje našeho dnešního příběhu. A nesmutněte, je to jen divadlo.
Vaše trochu divná Sigyn :)

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 zrzavasilenka zrzavasilenka | Web | 12. dubna 2016 v 13:22 | Reagovat

Tim chceš jako naznačit, že se neumim voblíct?:D:D

2 Jumalatar Jumalatar | 12. dubna 2016 v 13:38 | Reagovat

Holka, Tebe je pro účetnictví škoda;).  Už se těším na oranžový příběh a obrázek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama