Blog o postavě ve hře Lady Popular - Módní Aréna

Zima se blíží

16. září 2017 v 0:12 | Sigyn |  I ve svém nejstarším tričku můžeš mít hezkou tvářičku
Mílí čtenáři,
všem vám přeju moc krásný víkend, ať už ho budete trávit kdekoliv a s kýmkoliv :)
Dnes nás čeká závěrečný díl mého miniseriálu o ročních obdobích, ale dříve než se do něj pustíme, dovolte mi malou odbočku. Dneska jsem zažila historku, o kterou se s vámi zkrátka musím podělit.
Šla jsem si takhle po přechodu na největší křižovatce u nás ve městě, když tu náhle slyším nějaké zvýšené hlasy. Zaposlouchala jsem se ani ne ze zvědavosti, jako spíš, abych se ještě náhodou k něčemu nepřipletla. Úplný začátek hádky jsem neslyšela, ale vyšlo najevo, že do sebe málem vrazili dva cyklisti. Naše pošťačka nedala přednost nějakéu mladíkovi. To by nebylo nic divného, kdyby se ona dáma, o které jsem mimochodem vždycky tušila, že to nemá v hlavě úplně v pořádku, do onoho nebohého chlapce nepustila jako fúrie. Mládenec se proti všem jejím urážkám a ječení bránil tím, že byl na hlavní a měl přednost. A naše pošťačka? S grácií sobě vlastní prohlásila, že na kole tyhle vejmysly neplatí, že ona má přednost, protože je dáma a navíc starší. Tak nevím, jestli by se nemělo udělat něco pro zvýšení inteligence obyvatelstva :D
Ale teď už zpět k tématu:

Proč mám ráda zimu:
Za prvé, mám ráda sníh. Ano, přes to vše, co jsem již napsala, mám ho skutečně v oblibě. Je krásný, je s ním zábava, chrání přírodu před mrazem, čili je užitečný. Ráda stavím sněhuláky a dělám andělíčky ve sněhu. Pravda, už jsem na to poněkud stará. A ano, vydržím stavět nebo se válet ve sněhu zhruba půl hodiny, pak se jdu ohřát a převléct :) Ale nic to nemění na tom, že mě to prostě baví. Tu chvilku. Navíc pohled z okna, z vyhřáté místnosti, s hrnkem čaje, kávy, kakaa, nebo se sklenkou dobrého vína, to je prostě pohádka.
Za druhé, mám ráda Vánoce. Kdo by taky neměl? Jistě, najdou se tací, kteří proti nim skutečně mají námitky a mohou pro to mít i vážné důvody, ale většina z těch, kdo tvrdí, že nejsou s Vánocemi kamarádi, ve skutečnosti nekamarádí s úklidem, se stresem, s nakupováním kravidn, co lezou do peněz. ALe když se 24. posadí pod stromek, v kruhu nejbližších, pořádně se nají, rozdají si úsměvy a třeba i nějaký dárek, věřím, že v takové chvíli ve skutečnosti mají řád Vánoce.
Za třetí, miluju vánoční cukroví. Dalo by se to sice zahrnout pod předchozí bod, ale já miluju cukroví tolik, že si u mě zasouž vlastní kapitolku. Miluju jeho pečení, plnění, polévání, sypání, obalování, ale i jedení. jsou to takové malé rozkošné kousky a vy si nemusíte vyčítat, že jste snědli dva, tři, pět. Jsou přece Vánoce, tak se trošku přestaňte kontrolovat. Už teď se na další várku vánočního cukroví začínám těšil. Na rohlíčky, linecké, hříbečky, úlečky, věnečky. A co je ještě větší bomba, až přijedeme 25. na druhé V8noce k příbuzenstvu, budou další :) Budeme si navzájem předávat recepty, zkušenosti, kde se sežene kvalitní marcipán, jaká mouka je lepší, který robot vám umele oříšky skutečně na jemno. Prostě ráj. Ráj plný cukru, medu, vanilky a skořice. Komu by to nezvedlo náladu? :)
Za čtvrté, mám ráda plesovou sezónu. Ne, že bych sama vymetala plesy. Na to mě nikdy neužilo, ani do tanečních mě naši nedonutili chodit. A to se snažili :D Ale mám ráda barvy, hezké věci, ráda se prostě dívám. Projíždím internet, kdo měl jaké šaty na jakém plese, která slavná kráska měla nejvyšší podpatky, jestli se na nich vymajzla :D Ve chvíli, kdy vrcholí plesová sezóna se ze mě, osoby jinak vyhýbající se veškerému bulváru obloukem, stává drbna a stihačka :) Teda spíš ta stihačka, protože to drbání o róbách a toaletách probíhá jen zřídka a jen se sestrou. A máto i další své kouzlo. Když bulvár sledujee jednou za rok zhruba měsíc, dva, dozvíte se z těch větších kauz už jen to, co bylo opravdu podstatné, takže si neničíte nervy tím, že váš oblíbený herec se možná rozvede, nebo taky možná umře. :D
Za páté, mám ráda zimu z naprosto praktických důvodů. Příroda si odpočine, pole, louky, lesy naberou sílu. Když máme štěstí a pěkně mrzne, zabije to spoustu slimáků i jiných škůdců. Znáte to, únor bílý, pole sílí, vláda šílí :D A nejen příroda odpočívá. Tím, že se venku nedá moc racovat si odpočine i člověk. Teda hlavně ten, co musí pracovat venku. Takový zemědělec prostě zasedne ke kamnům, hodí nohy nahoru, zplodí se ženou pátého potomka, spořádá zásoby, odpočine si od brzkého vstávání i celodenní dřiny :) Dobře, tak ne :D Zemědělec chudák pravděpodobně lítá po úřadech a shání dotace, aby mohl prodávat svoje mlíko za stejnou cenu, jako Polák či Němec, nebo kdo to k nám vozí :D Ale obyčejný člověk, který ořes týden dře jako kůň v práci a o víkendech se snaží vypěstovat si něco na tom svém kapesníku pozemku, má v zimě najednou dva volné dny v týdnu. No není to paráda?

Moje milé sněhové vločky, mějte se nádherně a s padáním s oblohy ještě pár měsíců počkjte :)
Vaše zimně-plesová Sigyn.

P.S.: Fotka dnes opět hezky tematická - plesová :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama