Blog o postavě ve hře Lady Popular - Módní Aréna

Maska

8. března 2018 v 23:38 | Sigyn |  I ve svém nejstarším tričku můžeš mít hezkou tvářičku
Dobrý večer, či spíš pozdní noc.
Obvykle to nedělám. Vlastně ne, takhle to nemůžu napsat. Nikdy to nedělám, to je to správné slovo. Ještě nikdy jsem nenapsala článek na téma týdne. Toto je můj první a nejspíš na dlouhou dobu i poslední. Nejsem zkrátka ten typ. Ty, co jde s davem, píše, co chtějí lidi číst na předem zvolené téma nějakou velkou korporací. Naposledy jsem na téma vlastně psala u maturity. Pak už nikdy. No, výjimka potvrzuje pravidlo :) Takže téma týdne: maska.

Známe mnoho druhů masek. Hereckou, včelařskou, plynovou, pleťovou. Vlastně i obyčejný make-up je vlastně taková maska. Co asi bylo dřív? Maska, nebo maskování? :D Ale já chci mluvit o jiné masce. O té internetové.
A protože se tento blog věnuje hře LPMA, jaký lepší příklad masky na internetu nalezneme, než krásnou štíhlou, opálenou, šik mladou lady, za kterou se může skrývat kdokoliv.
Je to na jednu stranu krásné, moct se schovat. I když jsem ve skutečnosti třeba starý tlustý škaredý dědek, ve hře je ze mě krásná dáma, ať chci, nebo nechci, protože přednastavené parametry lady nedávají moc prostoru pro ošklivost. A tak každý, kdo si najde ve hře pár přátel, denně může číst na svém profilu, jak je krásný, jak mu to sluší, jak mu jde ta nová barva vlasů ke kabelce. Člověku to postě musí zvednout sebevědomí. Nevadí, že ve skutečnosti má nos jak skobu, oči šejdrem, nohy do o a plochý hrudník. Najednou je krásná, vkusně upravená, dokonale nalíčená a oblečená v nejnovějších trendech.
A pak tu máme samozřejmě i druhou stranu mince. Nevím, jak vám, ale mně dělá většinou problém se naživo s někým pohádat. Jednak nejsem ten typ, co na lidi řve, hlavně proto, že mi z toho fyzicky bývá nevolno, jednak mi někde hluboko bliká nějaká varovná kontrolka: neřvi na tu prodavačku, zítra sem půjdeš nakupovat zas, nemůžeš si znepřátelit každého na téhle planetě... Ale na internetu, kde vás nikdo nevidí, kde se skrýváte za nějakou anonymní nakreslenou panenkou, co vám brání se s někým ostře pohádat? S lítostí musím přiznat, že mně někdy nic.
Tak si tak někdy říkám, je to dobře, nebo špatně, nasadit si internetovou masku, seřvat lidi, které nejspíš nikdy neuvidím, a pokud uvidím, nebudu vědět, že ta milá paní z lékárny je taky "pipinka 24", kterou jsem včera poslala do prdele takovým způsobem, že by se za to nemusel stydět ani dlaždič? Je dobře, vyřádit se na internetu a potom být na "živé lidi" milá až sladká? Nebo v nás tohle řádění pod maskou vzbuzuje ještě daleko víc agrese a stresu?

Abych uvedla některé drobnosti na pravou míru, žádná "pipinka 24" na LP není a já se hádala naposledy s podporou, čili ve vší slušnosti, abych nedostala ban :D Ale to nic nemění na faktu, že umím být takhle hezky anonymně pěkná mrcha. A že tenhle maskovaný problém se netýká jen naší hry. Vlastně celý internet je takové velké rejdiště masek, kde mládneme, stárneme, hubneme a tlostneme, jak se nám to zrovna hodí.

Tak aby to tu nebylo tak anonymní, prozradím vám, že tenhle účes je asi nejpodobnější, který se na LP dá najít, tomu, co mám právě na hlavě. A hned je o tajmeství míň :)

A nebo že by to byla další lež maskovaná za pravdu?

Vaše Sigyn.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 9. března 2018 v 9:06 | Reagovat

Bohužel, dnes je agrese na internetu vcelku normální :(

2 Lucka Lucka | E-mail | Web | 11. března 2018 v 11:38 | Reagovat

Tak to je super účes, pokud je v tomhle stylu, i barva sedí? :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama