Blog o postavě ve hře Lady Popular - Módní Aréna

Zelená - nasedat

7. března 2018 v 20:31 | Sigyn |  Femmes Fatale
Milá předjarní kvítka.
Po pohádce, která vyčerpala mé tvůrčí schopnosti na samé dno, k Vám opět přicházím s fotkou baletek ze souboru Správných bab :) Tentokrát jsem dlouho přemýšlela, jak s fotkami naložit, Vždycky jsem se chtěla pokud možno vyhnout ožehavým, nedejbože politickým, tématům, ale nakonec jsem se do něj pustila, protože naše rodná planeta skutečně je v alarmujícím stavu. Tak tedy, nenechte se zmást názvem, který evokuje spíš dopravní zpravodajství, a pojďte se společně se mnou zamyslet, jak dělat věci některé věci lépe.


Hned na začátek mi dovolte předeslat, že nejsem žádný ekoterorista. Nejezdím zachraňovat velryby a nepřivazuju se k Temelínu řetězem. Netrpím bláznivou vízí o zákazu spalovacích motorů a plošném zavedení elektromobilů. Nejezdím na Šumavu sázet stromečky s bandou v maskáčích s dredy na hlavě. Jsem úplně normální kancelářská myš, Mám auto s benzínovým motorem, vařím na plynu, nakupuju s supermarketu. Tak kde tedy je ten ekolog ve mě?
Tak ten například třídí odpad. Pořídil si speciální koše na papír, plasty, kovy, sklo a zbytek. Elektro nosí do elektroodpadu, větší kusy do sběrného dvora a už roky doufá, že mu obec přidělí k paneláku taky kompostér, aby toho komunálního odpadu bylo ještě míň.
Ekolog ve mě se zlobí, když přiveze do sběrného dvora molitanovou matraci a zjistí, že tato poputuje do spalovny.
Ekolog ve mě zuří, když vidí v televizy blázny, co chtějí zakázat atomovou energii, protože ví, že atom, i když to nemusí být vždy úplně bezpečné, ale riziko je tak malé, že stojí za to to risknout, tak tedy ten atom je asi tak milionkrát čistší, než uhlí, kterým se u nás stále vyrábí největší procento elektřiny.
Můj vnitřní ekolog pláče, když jede kolem louky se solárními panely. Louky, kde by se mohla pást zvířata, nebo pěstovat jídlo, abychom nemuseli pořád všechno dovážet z ciziny. Nákladními auty se spalovacími motory. Zároveň zapláče nad každou střechou nevyužitou jako zdroj solární energie.
A teď vyvstává ta zásadní otázka dnešního dne. Jsem dost ekolog, když mě tohle všechno sice rozčílí, ale nic s tím nedělám? A je vůbec něco, co s tím dělat můžu? No, pro začátek můžu napsat článek na blog, který si přečte asi tak deset lidí a možná jeden se nad tím zamyslí. A pak taky můžu hned zítra ráno urgovat ten kompostér :D
Tenhle článek by se nejspíš daleko víc hodíl na den země, než den před MDŽ, ale nějak jsem, i přes ten sníh, dneska ucítila ve vzduchu jaro. To mě vždycky inspiruje k zeleným myšlenkám. Nuže, milá kvítka, podívejte se, jak je ta naše planeta krásná. Ještě stále víceméně modrozelená. Pokud nechceme hnědobéžovou, možná je na čase se s ekologickým smýšlením posunout zase na vyšší level.
Tak pac a pusu, jedu sázet ty stromečky do Krkonoš :D
Sigyn.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama